Składniki:

  • świeże liście szpinaku – 300g;
  • pomarańcze – 1,5kg;
  • kiwi (opcjonalnie) – 2-3 szt.

Nasz ulubiony “szrekowy” sok…

Jest to jak widać niezwykle prosty do zrobienia soczek. Składa się bowiem jedynie z 2 składników, dostępnych bez problemu zarówno w dużych sieciach handlowych, jak i mniejszych sklepach. Szpinak oczywiście powinien być świeży, nie mrożony. Szczególnie polecamy ten niepaczkowany, który znaleźć można w dobrych małych, osiedlowych warzywniakach. Co do pomarańczy – nie ma tu specjalnych wymogów, jednak korzystając z wyciskarki Kuvings b6000, dobrze jest zaopatrzyć się w owoce w rozmiarze o średnicy do 7,5 cm – tak, aby swobodnie w całości zmieściły się w dużym otworze tej wyciskarki. Wykorzystamy tu wyjątkowe możliwości, jakie daje ten model wyciskarki – wygodniej i szybkiej uzyskamy sok.

Nie zapomnij dokładnie umyć szpinak, nawet jeśli jest paczkowany. Niektórzy pomijają tę czynność, mylnie sądząc, że paczkowany szpinak jest już gotowy do spożycia, to błąd. Poza tym myjąc szpinak upewnisz się, że nie ma w nim najdrobniejszych kamyków, które mogłyby uszkodzić wyciskarkę. Znane są bowiem przypadki, gdy z nieumytym, paczkowanym szpinakiem, do wyciskarki trafił mały kamyk, który rozerwał sito i porysował ślimak w prasie wyciskarki.

Jest to przykład soku, który wydawałoby się, ze względu na szpinak, nie będzie odpowiadać wybrednym gustom naszych milusińskich. Co jednak się stanie, gdy podamy dziecku szklankę tego soku, zachęcając słowami: Spróbuj soku “Szreka”. Nie spotkałem dziecka, które pozostałoby obojętne na taką rekomendację. Jakież będzie zdziwienie, gdy dziecko z zielonym od szpinaku uśmiechem, odstawiając pustą szklankę, zażąda: Jeszcze! Nie warto więc robić małych porcji. 😉

Zachęcamy do przeprowadzenia wśród domowników małego quizu, związanego z tym sokiem. Zrób go, nie zdradzając nikomu, z jakich składników został przyrządzony. Teraz poczęstuj wszystkich i poproś, by spróbowali odgadnąć składniki soku. Z naszego doświadczenia wiemy, iż jest naprawdę mało prawdopodobne, by komukolwiek się to udało. Wszyscy, kiedy się tego dowiedzą, będą zdumieni, że w ogóle możliwe jest uzyskanie soku ze szpinaku, a do tego, że jest tak smaczny – a naprawdę jest!

Dla urozmaicenia, można dodać do ww. 2 składników, jeszcze jeden – kiwi. Mimo, iż dla wielu sok ze szpinaku i pomarańczy smakuje właśnie jak sok z kiwi, to dodając jednak ten owoc, jeszcze bardziej wzmocnimy smak otrzymanego miksu sokowego. Polecamy! Soczek – palce lizać!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *