Wyciskarki soków

Czym są wyciskarki do soków
Wolnoobrotowe wyciskarki do soków to nowatorski pomysł na proste pozyskiwanie soków w każdym domu. Co istotne, soki takie, w odróżnieniu od tych otrzymywanych na sokowirówkach, zachowują wszystkie swoje naturalnie występujące, najlepsze właściwości.

Sokowirówki, powodują bowiem silne napowietrzenie soku, co w konsekwencji prowadzi do utlenienia znajdujących się w nim witamin. To z kolei jest przyczyną znacznego zubożenia soku o te składniki.

Poza tym, znane od dziesiątek lat sokowirówki są dość głośne, a przy tym kłopotliwe zarówno w obsłudze, jak i czyszczeniu. To właśnie z powodu tych uciążliwości, korzystanie z sokowirówek jest zwykle dość rzadkie.

Wszystko to sprawia, że nie są one urządzeniami, na które warto postawić w kontekście wytwarzania soku. Nic dziwnego zatem, że obecnie odchodzi się już od nich, na rzecz zdobywających w ostatnich latach rzeszę zachwyconych klientów – wyciskarek. To dzięki nim bowiem, możemy wycisnąć sok z wszelkich warzyw, owoców, czy roślin zielonych. Praca na nich jest wyjątkowo prostą czynnością, a i sprzątanie na koniec nie jest żadną udręką i zajmuje dosłownie kilka minut.
Enzymy w sokach z wyciskarki
Najważniejszym jednak powodem, dla którego winniśmy skierować swoje zainteresowanie w kierunku nowoczesnych wyciskarek soków, to jest zdolność tychże do zachowania w sokach najbardziej drogocennych dla nas enzymów. To właśnie za ich sprawą, możemy określać soki z wyciskarki, jako tzw. “żywy pokarm”. Nie ma w tym sformułowaniu krzty przesady, bo takie soki stanowią najlepszy pokarm, jaki możemy zaoferować naszemu organizmowi. Dzięki bowiem zachowanym w procesie tzw. tłoczenia na zimno enzymom, przyswajalność soków wyciśniętych za pomocą wyciskarki, jest nawet czterokrotnie wyższa, niż w przypadku zjedzenia surowych warzyw, czy owoców.

Podsumowując więc, należy podkreślić, że wypicie szklanki takiego soku jest zdecydowanie korzystne dla naszego organizmu. W ten sposób bowiem, możemy dostarczyć organizmowi więcej dobrego, niż gdybyśmy zjedli warzywa i owoce, z których mieliśmy wyciskać sok.

Pamiętajmy jednak też o tym, iż oczywiście jedzenie warzyw i owoców również jest potrzebne. Absolutnie nie należy więc całkowicie z tego rezygnować na rzecz wyciskania soków. Jak wszędzie, zachowajmy odpowiedni balans i zdrowy rozsądek.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8