Akcesoria wyciskarek

Czym są sita dodatkowe Kuvings?

Akcesoria do wyciskarek Kuvings, to nic innego, niż stanowiące opcjonalne wyposażenie, tzw. dodatkowe sita. Sprzedawane są one w kompletach po 2 szt:

  • sito do smoothie, czyli inaczej mówiąc, sito do koktajli;
  • sito (mincer) do lodów, deserów mrożonych.

Nie należy traktować tych sit, jako części zamiennych, a jako dodatki, które umożliwiają wykorzystanie wyciskarki do innych, niż wyciskanie soków, funkcji. Warto zwrócić uwagę, iż na wyposażeniu standardowym wyciskarki znajduje się wszystko, co jest niezbędne do wyciskania soków. Więc zarówno z twardych warzyw, miękkich owoców, czy roślin zielonych możemy zrobić sok, bez konieczności dokupowania sit dodatkowych, ponieważ one nie służą do wyciskania soków.

Do czego służą sita dodatkowe Kuvings?

Sita dodatkowe, czyli akcesoria do wyciskarek, są przydatne, gdy chcemy np. zrobić gęsty, mleczny koktajl truskawkowy. Do tego celu niezbędne będzie sito do koktajli, które montujemy w miejsce standardowego sita do soków. Następnie do wyciskarki nalewamy mleko, bądź też jogurt naturalny. Oczywiście należy pamiętać o tym, by uprzednio zamknąć tzw. korek niekapek, tak, by mleko się nie wylało z wyciskarki. W następnej kolejności włączamy wyciskarkę i wrzucamy – najlepiej – świeże truskawki bez szypułek. Uważny użytkownik dostrzeże, iż sito do koktajli blokuje otwór wyciskarki, którym podczas normalnej pracy, wydobywają się sprasowane odpady. Stąd też należy zwrócić uwagę, by po założeniu tego sita, do wyciskarki wrzucać tylko takie składniki, które w całości, bez pozostawienia odpadów (skórek, ogonków) będą mogły przedostać się przez zwiększone (w stosunku do standardowego sita) otwory sita do koktajli.

Sito do lodów natomiast należy rozumieć, jako przystawkę, która jest niezbędna do przyrządzenia lodów typu sorbet z owoców mrożonych. Jeśli posiadamy w naszej zamrażalce np. zmrożone truskawki, powinniśmy na 20 minut przed rozpoczęciem, wyjąć je z zamrażalnika, by nie były całkiem twarde, gdy będziemy wrzucać je do wyciskarki. Sito, czy też, innymi słowy, mincer do lodów, montujemy bez tzw. koszyczka z gumkami, które zwykle założone jest na podstawowe sito do soków. Mrożone truskawki wrzucamy do wyciskarki powoli i małymi porcjami, obserwując pracę wyciskarki i sprawdzając czy na bieżąco otrzymujemy gotowe lody. Oczywiście w przypadku tego sita, tzw. korek niekapek, cały czas powinien pozostawać otwarty.

Przedstawione przykłady mają jedynie za zadanie zilustrować możliwości każdego z sit dodatkowych. Więcej propozycji ich zastosowań znajdziemy w dołączonej do wyciskarki, specjalnej książce Kuvings z przepisami na soki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2