Detoks – jakże ważny po wakacjach…

Lato się kończy i czas najwyższy zapomnieć o niezdrowych przekąskach typu: gofry, sorbety, desery lodowe, frytki, popcorn, czy grillowane kiełbaski i pomyśleć o tym jak szybko oczyścić organizm. Wakacje sprzyjają takim odstępstwom od reguły. Dzieci wracają do szkoły, dorośli do pracy, a nasz organizm również chciałby rozpocząć nowy etap. Niezdrowe posiłki należy zastąpić pysznymi sałatkami, a coca colę świeżo wyciśniętym sokiem. Nasze pociechy rozpoczynają naukę, więc ich umysł musi być świeży i bystry. My również musimy wrócić do pracy pełni sił witalnych. Czekają na nas obowiązki domowe i zawodowe. Jednym słowem – czas na oczyszczanie organizmu z toksyn nagromadzonych podczas wakacyjnego folgowania. 😉

Odpowiedzią na pytanie: jak szybko oczyścić organizm, są soki wyciskane, przy użyciu wyciskarki do soków. Soki te są niezwykle szybko przyswajane przez nasz organizm. Dzieje się to bowiem już po 20-30 minutach, podczas, gdy dla surowych warzyw, czy owoców potrzeba nawet kilku godzin. Spożywając soki odciążamy nasz i tak przeciążony układ trawienny i dajemy organizmowi możliwość przeprowadzenia “remontu” i oczyszczenia wszystkich organów.

Podczas uprawy warzyw i owoców stosuje się różne pestycydy i środki chemiczne. Wyciskając soki w wyciskarce, możemy mieć pewność, znaczna część szkodliwych substancji chemizacji pozostaje w wytłokach. W soku zostaje naturalna woda, błonnik, witaminy, mikroelementy i łatwo przyswajalne przez organizm sole mineralne oraz drogocenne enzymy.

Soki oczyszczające organizm z toksyn

Soki warzywno – owocowe wypłukują stare, martwe komórki organizmu, sprzyjają rozpuszczeniu się nagromadzonych soli i kamieni w wątrobie i nerkach, a także zapobiegają chorobom nowotworowym.

Grejpfrut zawiera dużo pektyny, błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który pomaga eliminować toksyny, truskawki są bogate w witaminę C, potas i błonnik, składniki, które działają oczyszczająco na organizm. Sok grejpfrutowo-truskawkowy to znakomity mistrz detoksu.

Cytryny, jabłka i winogrona mają właściwości silnie detoksykujące. Dwa ostatnie owoce dadzą sokowi również słodycz, dzięki czemu nie będzie aż taki kwaśny.

Sok z marchwi oczyszcza wątrobę. Pijąc sok codziennie po paru tygodniach skóra nabiera pomarańczowego koloru. Z pewnością nikt się nie domyśla, iż to nie beta-karoten zabarwia skórę, lecz toksyny uwalniane przez organizm. W wyniku tego, iż duże ilości toksyn, które znajdują się w organizmie, nie mogą być wydalone przez wątrobę, przechodzą do układu limfatycznego. Następnie zostają wydalone przez pory skóry. Rozpuszczone toksyny są koloru żółtego lub pomarańczowego i dlatego, jeśli w organizmie było dużo złogów, to skóra może pożółknąć. Sok z marchwi normalizuje funkcjonowanie układu odpornościowego całego organizmu.

Szpinak zawiera substancję organiczną do oczyszczania i zregenerowania funkcji jelit. Pijąc codziennie sok ze szpinaku możemy pozbyć się najcięższych zaparć. Jeśli oczyścimy jelita, to pozbędziemy się złogów, w których jest najwięcej nagromadzonych toksyn.

Sok z ziemniaka oczyszcza organizm z bakterii, normalizuje proces organów trawiennych i tarczycy. Oczyszcza skórę ciała i twarzy.

Gdy już wiemy, jak szybko oczyścić organizm, nie czekajmy, aż zacznie on odmawiać posłuszeństwa, tylko wybierzmy się do warzywniaka, po np. cytrynę i jabłko i delektujmy się smacznym, zdrowym soczkiem. To nie musi być wielkie wyzwanie, a takie oczyszczanie organizmu jest przyjemne i jakże pyszne zarazem. Polecam 🙂

2 komentarze

  1. Niedługo mam urlop i planowałam oczyszczanie organizmu od dawna, teraz mam jeszcze większą motywację ;).

    Odpowiedz
  2. Szkoda, że ludzie zapominają jak ważne jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a tym bardziej po okresie, kiedy nie żałujemy sobie różnego rodzaju smakołyków. Dieta dietą, ale świadomość takich spraw też trzeba mieć. Fajnie, że powstają takie teksty.:) Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *